لوله آلیاژی و کاربرد آن

با سلام امروز هم با یک آموزش دیگر در خدمت شما هستیم با عنوان لوله آلیاژی و کاربرد آن و میخواهیم امروز درباره لوله آلیاژی مطالبی را با شما در میان بگذاریم.

آلیاژ چیست

اصلا شاید بپرسید آلیاژ به چی میگن خب تعریف ساده آلیاژ میشه ترکیب دو یا چند فلز با همدیگه که به ساخت آلیاژ منتهی میشه برای مثال ، برنج ، آلیاژی است که از گداخته شده و مذاب « مس » و « روی » به دست می آید البته همواره ترکیب فلز با فلز نیست که باعث به وجود آمدن آلیاژ میشود مانند فولاد که از ترکیب فلز و غیر فلز « آهن » و « کربن » به وجود می آید.

لوله آلیاژی چیست

لوله آلیاژی انواع مختلفی میتواند داشته باشد اما در حالت کلی به لوله هایی گفته میشود که از جنس تیوب هستند و تو خالی و از این لوله در جاهایی که برای انتقال موارد به صورت فشار زیاد استفاده میشود همچنین از این لوله ها برای ساخت سیال ، گاز فاضلاب ، پودرها‍‌ ، دانه های ریز و یا خیلی ریز و یا خیلی چیزهای دیگر استفاده میشود و خود لوله آلیاژی از مواد بسیار متفاوتی و زیادی ساخته میشود اما عموما مواد تشکیل دهنده آن ها كربن استیل و یا دیگر مواد مانند Chromes , Stainless Steel ، آهن ، برنج ، مس ، سرب ، آلومینیوم ، شیشه ، پلاستیک های گوناگون و لاستیك می باشد.

کاربرد های لوله آلیاژی

به طور کلی از این لوله ها در سیستم لوله کشی صنعتی استفاده میشود جایی که نیاز داریم ماده ای با دمای بیش از C °400 عبور کند.

لوله آلیاژی کاپر نیکل و آدمیرال

در بین لوله های آلیاژی لوله های کاپر نیکل و آدمیرال از دیگر لوله ها مرسوم تر هستند که معمولا در صنایع نفت و نیروگاه مورد استفاده قرار میگیرند.

امیدوارم که از این آموزش نیز نهایت استفاده را برده باشید تا آموزشی دیگر خدانگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان