رادیاتور هوا خنک در گنبد کاووس

همان طور که می دانید تمام موتور ها به هنگام کار کردن مقدار زیادی گرما تولید می کنند که این گرما اگر به مدت زیادی در محوطه موتور و اجزای آن باقی بماند می تواند مشکلاتی را به وجود آورد که گاهی خسارت های بالایی را به بار می آورد. به همین دلیل از رادیاتور برای خنک کردن این نوع موتور های درون سوز استفاده می شود. معمولا در موتور خودرو ها می توان استفاده از رادیاتور ها را مشاهده کرد و در واقع آن را می توان یک مثال عینی بیان کرد. رادیاتور ها به دو دسته رادیاتور آب خنک و رادیاتور هوا خنک دسته بندی می شوند.

هیدرولیک 1 - خرید قیمت رادیاتور هوا خنک در گنبد کاووس | 09146555748 | هایپر صنعت هیراد

 

رادیاتور ها نقش اساسی را در خنک کردن موتور ها ایفا می کنند که استفاده از انواع آن را می توان در خودرو ها مشاهده کرد. رادیاتور یکی از انواع رادیاتور می باشد که استفاده از آن در گذشته مرسوم تر بود. در ادامه به شناخت بیشتر، ویژگی ها و نحوه عملکرد این نوع رادیاتور ها می پردازیم.

خرید رادیاتور هوا خنک در گنبد کاووس

جهت خرید رادیاتور های هوا خنک در شهر گنبد کاووس کافیست با پشتیبانی ما که به صورت رایگان مشاوره میدهند تماس حاصل کرده و ثبت سفارش نمایید.

ادامه توضیح …

البته شاید نام رادیاتور را به ندرت شنیده باشید و علت این موضوع را می توان استفاده از آن در خودرو ها و موتور های قدیمی دانست و امروزه تعداد محدودی از موتور سیکلت ها و خودرو ها هستند که از این نوع رادیاتور استفاده می کنند. البته ناگفته نماند که رادیاتور آب خنک را هم می توان نوعی رادیاتور معرفی کرد چرا که این نوع رادیاتور ها به وسیله ی آب گرما را از موتور گرفته و این آب گرم به وسیله ی هوا خنک می شود. بنابراین در نهایت این هوا است که گرمای ناشی از موتور را از بین می برد.

.jpg - خرید قیمت رادیاتور هوا خنک در گنبد کاووس | 09146555748 | هایپر صنعت هیراد

عملکرد رادیاتور هوا خنک

در ساختار رادیاتور از یک پره به همراه یک فن استفاده شده است و این اجزا  نشان دهنده ساختار ساده ی آن می باشد. رادیاتور نسبت به رادیاتور های آب خنک از قیمت پایین تری برخوردارند و نحوه عملکرد آن ساده تر می باشد. برای این که این نوع رادیاتور ها بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند هوا باید توسط فن فشرده شود. فن را درون محفظه ای در نظر گرفته اند که این محفظه هوای فشرده شده را به قسمت هایی از موتور که باید خنک شوند هدایت می کند. معمولا موتور های هوا خنک طوری طراحی شده اند که فاصله سیلندر ها در آن بیش تر از موتور های آب خنک می باشد. این فاصله بیشتر برای آن در نظر گرفته شده است تا پره ها به راحتی به گردش در آمده و هوا را به صورت بهتری به جریان بیندازند.

ادامه توضیح پیرامون رادیاتور هواخنک

پره های قرار گرفته شده در اطراف سیلندر ها با چرخش خود سطح تماس هوا با سیلندر را افزایش می دهند و از این طریق باعث انتقال حرارت می شوند. طبیعی است که هر چه میزان تماس بیشتر باشد انتقال حرارت نیز به صورت بهتر انجام می گیرد. معمولا برای این که رادیاتور  کار خود را بهتر انجام دهد از پره هایی با عمق بیشتر استفاده می کنند. در واقع کاری که رادیاتور  انجام می دهد این است که علاوه بر خنک کردن سیلندر و موتور باید رادیاتور روغن را نیز خنک کرده و هوا را به این بخش نیز هدایت کند. خنک کردن رادیاتور روغن نیز به نوبه ی خود می تواند در خنک ماندن موتور کمک کننده باشد و از ایجاد گرمای اضافی در داخل موتور جلوگیری می کند.

.jpg - خرید قیمت رادیاتور هوا خنک در گنبد کاووس | 09146555748 | هایپر صنعت هیراد

جهت سفارش ساخت رادیاتور هوا خنک در گنبد کاووس با شماره تلفن : 09146555748 ( مهندس جوادیان ) تماس حاصل نمایید . ساعات تماس 9 صبح لغایت 7 عصر

سایر محصولات و خدمات هایپر صنعت : 

منبع : تیم محتوای هایپر صنعت هیراد

تاریخ انتشار : 1400/02/28

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان